Sosyal Medya ve E-Bülten Yayınları İle

Dijital Pazarlamanızı Güçlendirin!

Facebook, Twitter ve Linkedin hesaplarınızı en verimli ve doğru şekilde kullanın. E-Bülten yayıncılığı ile ilgili kişilerin posta kutularına ulaşın, gelişmelerden haberdar edin.

sosyal medya danışmanlığı, ebülten yayıncılığı, dijital pazarlama

Dijital pazarlamanın önemli bileşenlerinden biri olan Sosyal Medya Pazarlaması kısa tanımı ile; pazarlama ve marka bilinci oluşturma hedeflerinize ulaşmak için, sosyal medya ağlarında ürün ve hizmetlerinizi veya içeriklerinizi yayınlamanızı sağlayan bir internet pazarlama şeklidir. Sosyal Medya Pazarlaması, markanız hakkındaki metin ve görsel paylaşımları yanında özellikle video içerikler ile kitle katılımını artıran etkinlikleri de içerir.

Sosyal medyanın kişisel amaçlı kullanımlarında herhangi bir zamanda, herhangi bir amaçla ve rastgele paylaşımlar yapılması mümkündür. Ancak bir firmanın sosyal medya platformunda pazarlama faaliyeti yürütmesi ise bir planlama, analiz ve bir marka stratejisi gerektirir. Bir markanın sosyal medya paylaşımları ve sosyal medya kampanyaları oluşturmadan önce, markanın görsel kimliğini ve işletmenin hedeflerini göz önünde bulundurmak gerekir. Profesyonel bir dijital pazarlama planı ve bir strateji olmadan bir sosyal medya pazarlama kampanyası başlatmak, okyanusta rotasız yol almak gibidir; evet bir gezinti yaparsınız, ancak muhtemelen kaybolursunuz.

Doğru planlanmış bir sosyal medya pazarlamasını oluşturan ana hususlar; sosyal medya pazarlamasının hangi amaçla yapıldığı, hangi hedef kitleyi kapsadığı, hedef kitlenin hangi sosyal medya mecrasını-nasıl kullandığı ve sosyal medya pazarlaması ile belirlenen hedef kitleye hangi mesajın gönderilmek istendiği ve bunun gibi daha nice belirliyici unsurdan oluşmaktadır.

Tüm bunlar, başarılı bir sosyal medya pazarlamasını oluşturan, her biri için ayrıntılı planlama, çalışma, süreç yönetimi ve uzmanlık gerektiren, dijital pazarlamanın ana unsurlarıdır. Doğru planlanmış başarılı bir sosyal medya pazarlaması, itibarlı bir marka oluşturma sürecinde bir dizi hedefin gerçekleştirilmesinde önemli görevler üstlenebilir; örneğin kurumsal web sitesinin ziyaretçi trafiğini yükseltmek, verimli bir dönüşüm oluşturmak, marka bilinirliğini artırmak, böylece hedef kitle ile iletişimi ve etkileşimi geliştirmek.

Dijital pazarlamanın önemli bileşenlerinden bir diğeri ise E-Posta Pazarlaması. E-posta pazarlamasının temel amacı doğrudan pazarlama ve satış yapmaktır. Bu amaçla e-posta pazarlaması ile potansiyel müşterilere reklam ve promosyon mesajları göndermek, dönüşümlere göre satışları değerlendirmektir. Bu kapsamda sayılabilecek ve aslında e-posta pazarlamasından çok daha avantajlı bir diğer pazarlama yöntemi ise E-Posta Bülteni veya diğer adı ile E-Bülten Pazarlaması'dır. E-Posta Bülteni veya E-Bülten Pazarlaması, marka etkileşimi oluşturmak, web siteniz için daha fazla trafik elde etmek, dönüşümleri ve satışları artıracak içeriklerle doğrudan hedef kitlenize ulaşmanın oldukça etkili yollarından biridir.

Ayrıca E-Bülten Pazarlaması, E-Bülten abonelerinize faydalı bilgiler sunmaya daha fazla odaklanır. E-Bülten, marka değerinizi artırmanın verimli bir yoludur. E-Bülten içerikleriniz, ürün ve hizmetlerinizi içerdiği gibi, hedef kitlenizin okumaya değer bulduğu faydalı içeriklerden de oluşmalıdır. Web sitenizdeki içeriklerin bir özeti mahiyetinde, web sitenizdeki ilgili sayfalara bağlantılar içeren, ilgi çekici, özenle yazılmış kısa metinlerden oluşmalıdır. Planlı, istikrarlı ve başarılı bir e-bülten pazarlama süreci, doğru kitle ile web site ziyaretçi trafiğinizi yükseltecek, dönüşümlerinizi artıracak, markanıza itibar katacak ve daha fazla satış elde etmenizi sağlayacaktır.

Özet olarak, markanızın dijital pazarlama stratejisini geliştirirken sosyal medya pazarlaması ve bir e-posta bülteninin gücünü göz ardı etmemek gerekir. Unutmayınız ki, bir sosyal medya paylaşımı veya bir e-bülten gönderimi sadece potansiyel müşterilere reklam ve promosyon mesajları göndermek değildir. Markanızın vizyonu ve değeri hakkında başkalarını bir anlamda eğitmek ve marka güveni oluşturmak gibi çok daha önemli bir amacı vardır. Uzun vadeli ve doğru bir planlama ile yönetilen sosyal medya pazarlaması ve e-bülten pazarlamasının temel amacı, müşterilerinizle firmanız arasında marka sadakati oluşturmaktır.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini aşağıda sunulan bölümlerde inceleyebilir; planlama, tasarım, sunum, web site, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, insanlara ulaşmak ve rekabet gücünüzü artırmak konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, aşağıda yer alan iletişim formu veya e-posta ile ([email protected]) talebinizi yazabilir ve dijital pazarlamanın kazançlarından faydalanabilirsiniz.

Markasını Yeni Oluşturan Girişimciler, Pazarlamasını Güçlendirmek İsteyen Firmalar İçin

Marka itibarınızı yükseltmek ve hedef kitlenize doğru yöntemlerle vakit kaybetmeden ulaşmak için aşağıdaki iletişim formu veya e-posta ile talebinizi iletebilirsiniz › [email protected]
profesyonel dijital pazarlama danışmanlığı

Dijital Pazarlamanın Sunduğu İmkanlardan Faydalanın

Şu ana kadar deneyimlediğiniz yöntemlerden verimli netice alamadıysanız ve her geçen gün vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bugüne kadar dijital pazarlama bileşenleri doğru planlanmamış demektir.

Dijital pazarlamanın tüm katmanlarında verimli çalışma ve doğru optimizasyon ile internetteki varlığınızı güçlendirebilir, marka değerinizi yükseltebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Marka itibarınıza en doğru yatırımı yaparak, dijital pazarlamada yeni nesil uygulama ve profesyonel süreç yönetimi ile en verimli neticeyi almanız mümkün.