Profesyonel Sunum Teknikleri İle

Dijital Pazarlamanızı Güçlendirin!

Profesyonel görsellikte sunumlar ve videolar ile hizmetlerinizi kitlenize ulaştırın. Tanıtım videolarınızı Youtube kanalınızda ve web sitenizde yayınlayın, paylaşın.

profesyonel sunum tasarımı, powerpoint sunum tasarımı, profesyonel sunumlar, tanıtım videoları

Pazarlamanın önemli bileşenlerinden biri hiç şüphesiz sunumlar. Bir proje, bir ürün veya bir hizmetin tanıtımında sunumlar önemlidir. Pazarlama amaçlı gerçekleştirilen sunumlar, fiziksel bir ortamda örneğin bir konferans salonunda yapılabildiği gibi, günümüzde dijital ortamlarda pazarlama sunumlarını gerçekleştirmek, video paylaşım mecraları ile kitlelere ulaştırmak mümkün.

Profesyonel ve başarılı sunumların en temel özelliği kısa ve net olmalarıdır. Aynı zamanda diğer pazarlama materyallerinde olduğu gibi, kitleyi tanımak, amacı belirlemek ve mevcut marka kimliğine uygun bir görsellikte sunumu gerçekleştirmek, başarılı bir sunum için gereken unsurların başında gelmekte.

İlgili markaya ait mevcut görsel kimlik temelinde hazırlanan sunumlarda temel olarak, ürün ve hizmet ile ilgili görsel ve metinsel bilgiler, belirlenen bir akış içerisinde kitleye aktarılır. Marka, ürün ve hizmet hakkındaki görsel-metinsel bilgilerin mümkün olan en kısa sürede ve en anlaşılır şekilde aktarıldığı sunumlar, teknik anlamda en yaygın olarak PowerPoint veya Keynote programları ile gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca e-posta ile gönderim veya web sitede yayınlama amaçlı olarak PDF formatında da düzenlenebilir. Hazırlanan PDF dosyalarının firmaya ait mevcut yayınlara (kurumsal web site, mikro web site, blog, Blogger, Tumblr vb.) ek olarak, ilgili online doküman barındırma ve paylaşım platformlarında da (Google Drive, Yandex Disk, Issuu, DropBox, Zoho Docs, One Drive vb.) yer alması; marka, ürün ve hizmet bilgilerini içeren PDF dokümanların, arama sonuçlarında görüntülenmesine önemli ölçüde yardımcı olacaktır. Böylelikle marka bilinirliğine ve web site ziyaretçi trafiğine önemli bir katkı sağlanacaktır.

Buna ek, toplantı ve sunumlarda kullanılması veya dijital video kütüphanelere eklenmesi amacı ile hazırlanan sunumların, hareketli görüntü, animasyon ve müzik içeren video versiyonları da, bir anlamda tanıtım videosu amacı ile video içerik pazarlaması kapsamında değerlendirilmektedir. Markanın görsel kimliği temelinde üretilen sunum videoları veya tanıtım videolarının her biri belirlenen görsel standartlar dahilinde üretilerek, ilgili video paylaşım platformlarında (Youtube, Vimeo, Dailymotion vb.) yayınlanması ile süreçte markaya ait profesyonel ve kurumsal bir video arşivinin oluşturulması amaçlardan biridir.

Sunum ve tanıtım videolarınızı YouTube kanalınızda yayınlayarak, görsel çağın bu önemli platformundaki müthiş trafikten faydalanır, daha fazla görünürlük elde edebilir ve web sitenize vereceğiniz bağlantılar ile yönlendirmelerden yararlanabilirsiniz. YouTube, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci web sitesidir. YouTube kanalınızdaki video arşivinizin, bir anlamda ikinci web siteniz olabileceğini unutmayınız.

Ayrıca, üretilen videoların firmanın kurumsal web sitesinde, blog sayfasında yayınlanması ve markanın sosyal medya hesaplarından paylaşılması ile hedef kitleye ulaştırılması da sağlanmalıdır. Web sitenizde yayınladığınız video içerikler, ziyaretçilerin web sitenizde geçirdiği süreyi artırmanıza da olanak tanır. İnternet kullanıcılarının web sitenizde geçirdiği süre arttıkça da hedef kitlenizde güven oluşmaya başlayacaktır. Video içerikler sayesinde web sitenizdeki ziyaret sürelerinin artması, aynı zamanda arama motorlarının web sitenizi fark etmesi ve arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenmesi neticesinde dijital rekabette bir adım önde olmanıza da olanak sağlayacaktır.

Sunum, tanıtım ya da farklı bir amaçla olursa olsun; üretimi, tüketimi ve kıymeti günden güne artan video içerik, günümüzde başarılı firmaların ve markaların en önem verdiği, bütçe ayırdığı, sosyal medya platformlarında içerik pazarlaması alanında popülaritesinin yükseldiği, dijital pazarlamanın en güçlü ve en önemli bileşenlerinden biridir.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini aşağıda sunulan bölümlerde inceleyebilir; planlama, tasarım, sunum, web site, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, insanlara ulaşmak ve rekabet gücünüzü artırmak konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, aşağıda yer alan iletişim formu veya e-posta ile ([email protected]) talebinizi yazabilir ve dijital pazarlamanın kazançlarından faydalanabilirsiniz.

Markasını Yeni Oluşturan Girişimciler, Pazarlamasını Güçlendirmek İsteyen Firmalar İçin

Marka itibarınızı yükseltmek ve hedef kitlenize doğru yöntemlerle vakit kaybetmeden ulaşmak için aşağıdaki iletişim formu veya e-posta ile talebinizi iletebilirsiniz › [email protected]
profesyonel dijital pazarlama danışmanlığı

Dijital Pazarlamanın Sunduğu İmkanlardan Faydalanın

Şu ana kadar deneyimlediğiniz yöntemlerden verimli netice alamadıysanız ve her geçen gün vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bugüne kadar dijital pazarlama bileşenleri doğru planlanmamış demektir.

Dijital pazarlamanın tüm katmanlarında verimli çalışma ve doğru optimizasyon ile internetteki varlığınızı güçlendirebilir, marka değerinizi yükseltebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Marka itibarınıza en doğru yatırımı yaparak, dijital pazarlamada yeni nesil uygulama ve profesyonel süreç yönetimi ile en verimli neticeyi almanız mümkün.