Güncel ve Etkili SEO Optimizasyonu İle

Dijital Pazarlamanızı Güçlendirin!

Pazarlama bileşenlerinden etkili ve verimli neticeler alabilmek için; arama motorlarına uygun, güncel ve doğru optimizasyonun gerçekleştirilmesi önemlidir.

profesyonel grafik tasarım, grafik tasarım hizmetleri, pazarlama tasarımı

Müşterilerinizin web sitenize kolayca ulaşmasını istiyorsanız, öncelikle arama motorlarının web sitenize kolayca ulaşmasını sağlamalısınız. Bunun için öncelikle arama motorlarının görüş alanına girmeniz ve gereken kriterleri doğru bir şekilde yerine getirmelisiniz. Dijital pazarlamanın günümüz çetin koşullarında diğer markalar arasından sıyrılabilmek, arama sonuçlarındaki sıralamanızı yükseltebilmek için dijital ortamda kuvvetli bir rekabet gücünüz olmalı. Bu da güncel ve etkili bir optimizasyon ile mümkün.

Dijital ortamda size gereken bu rekabet gücünü sağlayan en önemli unsur ise, arama motorlarını ikna edebilecek ve onlara uyum sağlayabilecek şekilde web sitenizi yapılandırmaktır. Bunu yapabilmek için de, Google ve benzeri arama motorlarının nasıl çalıştığını, temel seviyede de olsa anlamak gereklidir.

Google, Yandex, Yahoo!, Bing ve benzeri tüm arama motorlarının bir tek temel amacı vardır; kullanıcılarını memnun etmek, aynen sizin gibi. Bir internet kullanıcısı herhangi bir şey aradığında, kullanıcıya en iyi, en güvenilir, en yararlı sonuçları, en yüksek doğruluk oranı ile sunmak isterler, arama motorlarının temel amacı budur. Arama motorlarının bunu yapabilmeleri, yani kullanıcılarına en doğru sonucu sunabilmeleri için, arama sonuçlarındaki sıralamada kimin üst sıralarda, kimin alt sıralarda olması gerektiğini belirleyen kriterlerini her geçen gün geliştirmekteler.

Rekabetin en yoğun yaşandığı arama sonuçları sıralamasında; web sitenizin hangi noktada olması gerektiğini belirleyen unsur, arama motorlarının kriterlerine uyum oranınız ve onlara kendinizi doğru ifade edebilme becerinizdir, aynen gerçek hayatta olduğu gibi. Ve aslında konu bir çeşit 'reyting kavgası' değildir, sadece, kullanıcılarına en kısa sürede doğru sonucu göstermekle yükümlü olan bir sisteme uyum sağlama çabasıdır. Arama sonuçlarındaki sıralama liyakate dayanır, Google ve benzeri arama motorları kullanıcıları için en uygun olduğunu düşündükleri sonuçları göstermekle yükümlüdür.

Markanızı, ürününüzü, içeriğinizi, sunduğunuz hizmeti doğru ifade edebilme sürecinde; web sitenizi arama motorlarının kriterlerine uyum sağlama amacı ile gerçekleştirilen faaliyetlerin tümü "Arama Motoru Optimizasyonu" (Search Engine Optimization - SEO) olarak tanımlanmaktadır. Burada adı geçen "optimizasyon" kelimesi ise; hedeflenen amaç doğrultusunda, belirli kısıtlamalar içerisinde, en uygun, en iyi, en verimli neticenin elde edilmesi için uygulanan yöntem ve süreçler bütünü olarak tanımlanabilir. İnternet ortamında yapılan da tam olarak budur.

Bir başka tanıma göre arama motoru optimizasyonu, bir markanın veya firmanın içeriklerini, hizmetlerini, ürünlerini; kullanıcılarına "sorunlarına en iyi çözüm" olarak önermek için arama motorlarını ikna etme sanatı ve bilimidir. Kısacası Google'ı, web sitenizde sunduğunuz ürününüzü, hizmetinizi, çözümünüzü, başkalarına önermeye ikna etmelisiniz.

Google, Yandex ve diğer tüm arama motorları, kullanıcılarının aradığı bir kelimeyi web sitenizdeki içerik ile eşleştirerek, ilgi seviyesini, alaka düzeyini, güvenilirlik durumu ölçer ve diğer benzeri web siteleri ile kıyaslayarak, web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını belirler. Web site içeriğinizi, müşterinizin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemek, diğer web sitelerine kıyasla daha alakalı hale getirmek, arama sonuçlarında üst sıralarda görüntülenme olasılığınızı yüksektir.

Ayrıca, arama motoru optimizasyonu (SEO) kapsamında yer alan en önemli unsurlardan biri de, web sitenizin ekrana gelme süresi, yani web sitenizin açılış hızıdır. Web site açılış hızınızı artırmak için yapılması gereken onlarca grup altında çok sayıda görev, uyulması gereken nice kurallar sinsilesi vardır. Örneğin web sitenizi oluşturan tüm bileşenlerin (görseller, kodlar, teknik dosyalar vb.) her birinin ayrı ayrı fakat birbirleri ile uyum içinde optimize edilmesi gereklidir. Tüm bu karmaşık, günden günde değişen-gelişen optimizasyon kuralları, yüzlerce sıralama faktörü, ayrıntılı teknik çalışmalar ve çabalar içerisinde aslında; arama motorları için daima "içerik kalitesi, ilgi düzeyi ve itibar" birincil kriterdir.

Arama motoru optimizasyonu aslında, sadece web sitenizi optimize etmek, arama motorlarına uyumlu, güvenilir ve alaka düzeyi yüksek bir hale getirmek demek değildir. Bu sadece adımlardan biridir. Web sitenizi güncel tutmak, güvenilirliği-itibarı korumak, faydalı-kaliteli içerikler yayınlamak, yayıncılık araçlarını keşfetmek, video ve diğer görsel içerikler üretmek ve daha da önemlisi; dijital pazarlamayı oluşturan, markanızın pazarlama başarısını belirleyen diğer bileşenlerin de bir anlamda optimize edilmesi, uzun vadeli süreçler dahilinde birbirleri ile uyumlu şekilde çalışmaları gerektiğini de unutmamak gerekir.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini aşağıda sunulan bölümlerde inceleyebilir; planlama, tasarım, sunum, web site, yayıncılık ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, insanlara ulaşmak ve rekabet gücünüzü artırmak konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, aşağıda yer alan iletişim formu veya e-posta ile ([email protected]) talebinizi yazabilir ve dijital pazarlamanın kazançlarından faydalanabilirsiniz.

Markasını Yeni Oluşturan Girişimciler, Pazarlamasını Güçlendirmek İsteyen Firmalar İçin

Marka itibarınızı yükseltmek ve hedef kitlenize doğru yöntemlerle vakit kaybetmeden ulaşmak için aşağıdaki iletişim formu veya e-posta ile talebinizi iletebilirsiniz › [email protected]
profesyonel dijital pazarlama danışmanlığı

Dijital Pazarlamanın Sunduğu İmkanlardan Faydalanın

Şu ana kadar deneyimlediğiniz yöntemlerden verimli netice alamadıysanız ve her geçen gün vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bugüne kadar dijital pazarlama bileşenleri doğru planlanmamış demektir.

Dijital pazarlamanın tüm katmanlarında verimli çalışma ve doğru optimizasyon ile internetteki varlığınızı güçlendirebilir, marka değerinizi yükseltebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Marka itibarınıza en doğru yatırımı yaparak, dijital pazarlamada yeni nesil uygulama ve profesyonel süreç yönetimi ile en verimli neticeyi almanız mümkün.