Etkin ve Güncel Yayıncılık Araçları İle

Dijital Pazarlamanızı Güçlendirin!

İtibarlı yayıncılık araçlarını ve blog hizmetlerini etkin ve doğru şekilde kullarak web siteniz haricinde internette farklı noktalarda yer alın, güveninirliğinizi yükseltin.

seo araçları, web site araçları, backlink kaynakları, dijital pazarlama araçları

Dijital pazarlamanın önemli unsurlarından biri, ürün ve hizmetlerinizi farklı noktalara ulaştırmak. Kurumsal web siteniz bunun bir başlangıcı elbette. Ancak internette web siteniz haricinde farklı noktalarda yer almak, farklı yayın platformlarının mevcut kitlesinden, itibarından, güveninden, akışından ve trafiğinden faydalanmak, web siteniz için oldukça verimli sonuçlar doğuracaktır.

Bu amaçla internette sunulan, web sitenizdeki içerikleri farklı noktalara ulaştıracak, markanızın etrafında bir kitle oluşturabilecek ve belki de satışlarınızı artırabilecek olan bu platformlara kısaca göz atalım;

Google tarafından barındırılan ücretsiz bir blog yayınlama hizmeti 'Blogger'. 1999 yılında Pyra Labs tarafından yayınlandığında, o tarihte internetteki ilk blog yayınlama araçlarından biriydi. Google tarafından 2003 yılında satın alınması ile birlikte 'Blogspot' adı ile de anılan önemli bir blog yayını haline geldi. Google'ın sunduğu Blogger blog platformu, oldukça geniş ve uluslararası bir kullanıcı kitlesine sahip. Dünyanın birçok ülkesinde en popüler blog yayınlarından biri. 60'ın üzerinde dilde kullanıcılarına sunulan Blogger, Temmuz 2020 tarihi itibari ile son altı aylık verilere göre yaklaşık 66 milyon ziyaretçiye sahiptir.

2007 yılında kurulan ve 2012 yılında Yahoo! tarafından satın alınan 'Tumblr', dünyanın en popüler sosyal yayıncılık platformları arasında. % 42'si ABD'den olmak üzere 500 milyondan fazla blog sayfasını ve milyarlarca blog yazısını bünyesinde barındıran Tumblr, özellikle % 45'i 35 yaşın altında olan genç kullanıcıların en çok tercih ettiği blog yayınlarından biri. Ünlülerden iş adamlarına kadar birçok internet kullanıcısının Tumblr sayfası mevcut. Son yıllarda ise özellikle şirketler daha geniş kitlelere ulaşmak, rekabette öne geçebilmek, marka itibarlarını yükseltmek ve satışlarını artırmak için Tumblr kullanmakta.

2012 yılında Twitter'ın kurucu ortağı Evan Williams tarafından hayata geçirilen 'Medium'un amacı, insanların Twitter'ın mesaj sınırından daha uzun yazıların yayınlanmasına olanak sağlamaktı. Medium'un sade ve kolay anlaşılır bir arayüz ile sunulması, hem okuyucular için kullanıcı dostu, hem de arama motorları için benzersiz ve ilgi çekici bir içerik olarak algılanmasını sağlamakta. Medium, yaklaşık 100 milyon aylık okuyucuya ve ortalama 400.000 aboneye sahip. İçerikleriniz ile farklı kitlelere ulaşmanız için Medium'un benzersiz bir yerleşik kitlesi mevcut. Bu anlamda Medium verim elde edebileceğiniz dijital pazarlama araçlarından biri olabilir.

Muhtelif kategorilerdeki gelişmeleri ve yayınları okuyucusuna sunan sosyal uygulamalardan bir diğeri ise 'Flipboard'. 2010'da piyasaya sürüldüğünden bu yana özellikle mobil cihazlarda oldukça popüler hale gelen Flipboard uygulaması, paylaştığınız içerikleri bir dergi formatında yayınlarken, masaüstü versiyonuna ek olarak çeşitli platformlardaki uygulamaları ile paylaşımlarınızı mobil kullanıcılara ulaştırmakta. Bir çeşit dijital bir dergi olan Flipboard'un kullanıcıları arasında The Wall Street Journal, The Washington Post ve daha birçok uluslararası yayın bulunmakta. Markaların ve firmaların da çok sayıda Flipboard kullanıcısının takip edebileceği içeriklerini dijital dergi formatında oluşturabilmeleri ve bu sayede kitlelerine ulaşabilmeleri mümkün.

Her biri alanında kıymetli, kendine has kitlesi olan bu ve benzeri yayın platformlarını doğru ve verimli kullanarak, ürün ve hizmetlerinizi farklı kullanıcı kitleleri ile buluşturabilir, internetteki varlığınızı kuvvetlendirebilir, arama motorları ve kullanıcılar nezdinde marka itibarınızı yükseltebilirsiniz.

Markasını yeni oluşturan bir girişimci veya pazarlamasını güçlendirmek isteyen bir firma iseniz, web sitenizin başarısını belirleyen pazarlama bileşenlerini aşağıda sunulan bölümlerde inceleyebilir; planlama, tasarım, sunum, web site, optimizasyon ve dahasını öğrenebilir, satışlarınızı nasıl artırabileceğiniz konusunda bilinçlenebilirsiniz.

Marka itibarınızı yükseltmek, insanlara ulaşmak ve rekabet gücünüzü artırmak konusunda desteğe ihtiyacınız olduğunda, aşağıda yer alan iletişim formu veya e-posta ile ([email protected]) talebinizi yazabilir ve dijital pazarlamanın kazançlarından faydalanabilirsiniz.

Markasını Yeni Oluşturan Girişimciler, Pazarlamasını Güçlendirmek İsteyen Firmalar İçin

Marka itibarınızı yükseltmek ve hedef kitlenize doğru yöntemlerle vakit kaybetmeden ulaşmak için aşağıdaki iletişim formu veya e-posta ile talebinizi iletebilirsiniz › [email protected]
profesyonel dijital pazarlama danışmanlığı

Dijital Pazarlamanın Sunduğu İmkanlardan Faydalanın

Şu ana kadar deneyimlediğiniz yöntemlerden verimli netice alamadıysanız ve her geçen gün vakit kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bugüne kadar dijital pazarlama bileşenleri doğru planlanmamış demektir.

Dijital pazarlamanın tüm katmanlarında verimli çalışma ve doğru optimizasyon ile internetteki varlığınızı güçlendirebilir, marka değerinizi yükseltebilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Marka itibarınıza en doğru yatırımı yaparak, dijital pazarlamada yeni nesil uygulama ve profesyonel süreç yönetimi ile en verimli neticeyi almanız mümkün.